Naujienos

2022 08 12

Rugpjūčio 20 d. šeštadienį, 13.00 val. Viešojoje bibliotekoje-laikrodinėje pristatomos net dvi fotografijų parodos. Ir tai yra liepos mėnesį bibliotekos vykdyto projekto „Kintanti ir keičianti realybė: profesionalaus meno tyrinėjimai Plungėje“ spalvingas ir įdomus rezultatas.
Parodoje „Kintanti ir keičianti realybė“ išvysite liepos 15-17 d. Žemaitijos nacionaliniame parke vykusio tarptautinio fotoplenero metu sukurtus darbus. Latvijos (Ryga) ir Lietuvos (Plungė, Rietavas) fotografai fiksavo dar išlikusios žemaitiškosios tapatybės ženklus, kalbino ir fotografavo vienkiemių sodybų šeimininkus, menininkus. Stebėjosi, kaip greitai laikas naikina visa, kas svarbu ir tikra. Ir džiaugėsi, kad pavyko dar kažką iš to labai svarbaus „pagauti“, „sutūrėti“.
O fotoplenero dalyvės latvių klasikės, fotografės Intos Rukos jau seniau sukurtų ir daugelyje pasaulio vietų eksponuota portretų paroda paskatins susimąstyti apie pasaulį ir mus šiandien. Kai griūva taikos ir karo samprata, kai nebeaišku, kas priešas ir kodėl. Žmonės ir jų veidai, akys, matę ir patyrę Afganistaną, konclagerius, partizaninį karą įvairiausiuose pasaulio kampeliuose, seniau ar visai neseniai... Portretai. Panašūs, bet tokie skirtingi. Ir kalbantys apie dabar.
Abi parodas bibliotekoje aplankyti galėsite nuo rugpjūčio 16 d. iki rugsėjo 5 d. bibliotekos darbo valandomis.

Parodų plakatas bendras


2022 07 17

Bibliotekos projektas, skirtas paakinti atidžiau pažvelgti į mus supančią aplinką ir giliau pažinti ją, pasiekė finišo tiesiąją.

Savaitgalio fotoklajonės po Žemaitijos nacionalinį parką - su saule, lietumi (ir ledų kruša!), vėl saule... O aplink - iki išprotėjimo žalia žalia... Ir patys įdomiausi, geriausi, gražiausi toje klajonėje sutikti žmonės - liaudies meistrai, menininkai, senų sodybų ir juose esančių turtų saugotojai, aplinkos, gražiausių darželių puoselėtojai...

Skaityti daugiau...

2022 07 11

jau ir vėl - BUVO. Jau ir vėl smagiai pašurmuliavome ir atsisveikinome - IKI KITOS "Upės".

Viso to prisiminimui - keletas spalvotų akimirkų.


2022 06 23

Birželio 22 d., Plungės viešojoje bibliotekoje - laikrodinėje  pristatyta nauja  Eugenijaus Bunkos knyga  „Pasaulio plungiškiai maižiešiai“.