Naujienos

2019 03 11

 

Plungės viešoji biblioteka savo istoriją skaičiuoja nuo 1939-ųjų.

1936 metais priėmus valstybinių viešųjų bibliotekų įstatymą, Valstybinis centrinis knygynas tapo Valstybine centrine biblioteka, o jo skyriai – valstybinėmis viešosiomis bibliotekomis.
1939 m., kai Vokietija nuo Lietuvos atplėšė Klaipėdos kraštą, buvo evakuojamos kultūrinės įstaigos, taip pat ir bibliotekos. Tuomet į Plungę buvo perkelta Pagėgių valstybinė viešoji biblioteka. Kartu su biblioteka į Plungę atsikėlė ir bibliotekos vedėjas Volfredas Turnevičius.
Taigi 1939 –ieji – dabartinės Plungės viešosios bibliotekos pradžia.

Ir šiemet biblioteka švenčia gražų ir garbingą 80-ies metų jubiliejų.

Visus metus švęskime ir būkime kartu!

 ♦                                       
2019 03 09

Kovo 22 d. Plungės viešojoje bibliotekoje-laikrodinėje (Parko g. 7) atidaryta klaipėdiečio fotomenininko Virgilijaus Jankausko fotografijos paroda „Vydūnas. Gyvenimas, mirtis ir kas toliau...“, skirta filosofo Vydūno 150-osioms gimimo metinėms. Alės Jankauskienės paskaita apie Vydūną.


2019 03 09

Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka šiais teikė projektą Lietuvos kultūros tarybai „Mylėk Tėvynę už save daugiau... Juozui Tumui-Vaižgantui 150“ ir gavo finansavimą. Projekto vykdymo metu, Plungės bendruomenei organizuosime konferenciją „Juozo Tumo-Vaižganto visuomeninė ir leidybinė veikla Žemaitijoje“, kuri pristatys J. Tumo-Vaižganto asmenybę ir veiklas, ypač akcentuojant tą laikotarpį, kai jis gyveno Plungės rajone.

Skaityti daugiau...