Naujienos

2019 10 11

 

Plungės viešoji biblioteka savo istoriją skaičiuoja nuo 1939-ųjų.

1936 metais priėmus valstybinių viešųjų bibliotekų įstatymą, Valstybinis centrinis knygynas tapo Valstybine centrine biblioteka, o jo skyriai – valstybinėmis viešosiomis bibliotekomis.
1939 m., kai Vokietija nuo Lietuvos atplėšė Klaipėdos kraštą, buvo evakuojamos kultūrinės įstaigos, taip pat ir bibliotekos. Tuomet į Plungę buvo perkelta Pagėgių valstybinė viešoji biblioteka. Kartu su biblioteka į Plungę atsikėlė ir bibliotekos vedėjas Volfredas Turnevičius.
Taigi 1939 –ieji – dabartinės Plungės viešosios bibliotekos pradžia.

Ir šiemet biblioteka švenčia gražų ir garbingą 80-ies metų jubiliejų.

Visus metus švęskime ir būkime kartu!

 ♦                                       
2019 09 20

Sėkmingai startavusi 2018 metais, teminė akcija „Senjorų dienos internete“ sugrįžta spalio 21 – 25 d.! Kviečiame kiekvieną dieną 11 val. mūsų bibliotekoje stebėti transliacijas Jums aktualiomis temomis.

Transliacijų temos:

Spalio 21 d. – Technologijų vitaminai.
Bus kalbama apie tai, kokia e. recepto nauda kiekvienam asmeniui; kur ieškoti patikimos informacijos apie Lietuvoje registruotus ir kompensuojamus vaistus. Technologijų pagalbą ir naudą sportuojant pristatys ypatingos transliacijos viešnios.

Spalio 22 d. – Pats sau gidas.
Keliauti galima patogiai ir pigiai, o keliones planuoti – lengvai! Kviečiame kartu su transliacijos dalyviais planuoti keliones Lietuvoje ir ne tik. Sužinosite, kaip naudojantis technologijomis planuojamos kelionės viešuoju transportu, nuosavu automobiliu ar lėktuvu, kaip rasti rūpimą viešbutį ar kitą apgyvendinimo, maitinimo ar kultūros įstaigą žemėlapyje.

Skaityti daugiau...

2019 09 20

Penktadienį Viešojoje bibliotekoje šurmuliavo pirmasis iš suplanuotų dviejų baigiamųjų bibliotekos 80-mečio renginių - ŽALIASIS vakaras. Ačiū visiems, jame dalyvavusiems, dovanas dovanojusiems ir gražius žodžius mums sakiusiems...Nekantriai laukiame ir antrojo, spalio 25 d., skirto draugams, bičiuliams, buvusiems kolegoms - žodžiu, patiems patiems...