Naujienos

2024 07 18

Šių metų rugpjūčio 2 d. 14.30 val., Plungės viešojoje bibliotekoje svečiuosis kone labiausiai skaitomų lietuviškų istorinių romanų autorė, menotyrininkė Kristina Sabaliauskaitė!

  
Pirmoji rašytojos knyga pasirodė 2008-tais metais. Tai buvo istorinis romanas „Silva Rerum“, kurį šiandien puikiai žino bene kiekvienas lietuviškos literatūros gerbėjas. Autorės vardas pamažu tapo kokybės ženklu, o kiekviena kita knyga – bestseleriu, kurio pirmi tiražai išparduodami dar nepasiekę fizinių knygynų lentynų. Kone visi esame girdėję ne tik apie „Silva Rerum“ trilogiją, bet ir apie apsakymų knygą „Danielius Dalba & kitos istorijos“ ar istorinę dilogiją „Petro Imperatorė“.
Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka kartu su leidykla „Baltos lankos“ maloniai kviečia į atvirą susitikimą su Kristina Sabaliauskaite.

  
Renginys nemokamas, laukiame atvykstant!
Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama. Vaizdinė medžiaga bus publikuojama bibliotekos veiklos viešinimo tikslais.

Susitikimas su Kristina Sabaliauskaite


2024 07 08

Restauratorė, didžiąją laiko dalį praleidusi restauruodama kultūros paveldo vertybes, susidomėjo iliuminuotomis miniatiūromis ir tam skiria jau ne vienerius intensyvaus darbo metus.

Iliuminuota rankraštinė knyga - tai ranka rašyta knyga, kurios pergamento puslapiams švytėjimo įspūdį suteikia auksu, sidabru, ryškiais pigmentais dekoruotos pirmosios raidės, paraščių ornamentai ar siužetinės kompozicijos (miniatiūros).

Skaityti daugiau...

2024 07 05

Vasarą kviečiame pakeliauti dar vienu įdomiu maršrutu - Plungės dvaro valdytojų (1806 - 1879) grafų Zubovų giminės istorijos pėdsakais. Kol vis dar yra ką pamatyti ir atrasti...

  
Patarimais ir informacija mielai pagelbėsime Plungės viešojoje bibliotekoje: tel. +370 68209067, el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

  
Sėkmės ir gero kelio!

Zubovų kelias


2024 07 05

Informuojame, kad minint liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dieną, laikinai keičiasi Plungės viešosios bibliotekos darbo laikas:

  
Liepos 5 d., penktadienį, dirbame viena valanda trumpiau – iki 17 val.
Liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės) dieną, biblioteka nedirbs.

  
Linkime saulėto savaitgalio!

  

BIBLIOTEKA SVEIKINA SU ŠV. VELYKOMIS