Naujienos

2017 07 12

Jūsų patogumui biblioteka jau dirba ir sekmadieniais - nuo 10 iki 14 val.


2017 07 21

       Tai Prancūzų instituto Lietuvoje sukurto meno albumų fondo « Art » kolekcija, kurią sudaro 67 prabangūs albumai prancūzų kalba apie šiuolaikinę kūrybą bei kultūros paveldą: architektūrą, skulptūrą, dailę, fotografiją, taikomuosius menus.
       Taigi parodoje galima susipažinti su šiuolaikine Prancūzijos architektūra, architektais ir istoriniais paminklais. Ypatingas dėmesys skiriamas XX a. menui – tai albumai, skirti Marcel Duchamp, Christian Boltanski, Philippe Starck ir kt. kūrybai. Dekoratyvinių menų sritis vienija puošyba besirūpinančius interjero, architektūros ir dekoravimo meistrus. Meno istorijos baruose – leidiniai apie įvairius meno laikotarpius, tam tikrą temą (Paryžietė) arba meno kryptį (Art Nouveau). Mada – tekstilė – prabanga: kostiumui, siuvinėjimui skirtuose leidiniuose nemažai pasakojimų apie drabužių dizainerių kūrybą.
       Ypatingas dėmesys skiriamas šiuolaikiniam menui. Pristatomi Marcel Duchamp, Christian Boltanski, Philippe Starck ir kiti menininkai.
       Tapybai skirti leidiniai pristato impresionistus, Picasso arba Van Goghą. Bet sklaidydami Rodolphe‘o Repetti sudarytą leidinį Odilon Redon: svajonių princas maloniai pasinersite į onirinį, mistinį ir mažai žinomą Odilono Redono pasaulį.
       Pristatant skulptūrą, negalima nepaminti meno istorikės Jane Mayo Roos knygos „Auguste Rodin“, analizuojančios skulptoriaus kūrinius socialiniame, istoriniame ir biografiniame kontekste.
       Fotografijų albume „Paris la Nuit“ Brassa? užfiksavo paslaptingą naktinį Prancūzijos sostinės gyvenimą. Taigi galima susipažinti su šiuo fotografu siurrealistu ir su daugeliu kitų fotografijos meno kūrėjų.


       Ši unikali meno albumų paroda Plungės viešosios bibliotekos Bokšto salėje veiks iki 2017 metų rugpjūčio 11 dienos. Maloniai kviečiame aplankyti.


2017 07 11

Plungės viešoji  biblioteka kviečia praleisti vasarą su knyga – priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį! Skaitymo iššūkis – tai 3 etapų varžytuvės, vyksiančios  iki rugpjūčio 31 d. visoje Lietuvoje.

Skaityti daugiau...

2017 07 10

Š.m. liepos 22 d. (šeštadienį) 9 val. Plungės viešosios bibliotekos laikrodinės kiemelyje vyks Jogos valandėlė su Rasa. Užsiėmimus ves Hatha Jogos instruktorė Rasa Lukošiutė. Tikimės, kad tai taps tradicija ir susitiksime kiekvieną šeštadienį.

Skaityti daugiau...