2017 11 02

Kasmetinį ir jau tradicinį renginį pradėjo lietuvių kalbos mokytoja Daiva Rimkienė, kuri į lankytojus kreipėsi gražia žemaitiška tarme. Mokytoja pakalbėjo apie žemaitiškos tarmės unikalumą, savitumą. Paskatino visus mylėti, gerbti ir didžiuotis gimtąją tarme. Šiais metais žemaitiškuose skaitymuose dalyvavo 10 skaitovų, kurie labai gražiai žemaitiškai prisistatė ir paskaitė paruoštą kūrinį. Vertinimo komisija turėjo įvertinti dalyvių triūsą ir nuspręsti kurie skaitovai dalyvaus kitame etape. O kitas etapas, tai konkursas „Skaitīmā žemaitėškā“, kuris vyks Plungės viešojoje bibliotekoje lapkričio 8-9 dienomis. Visi skaitovai buvo apdovanoti dėkavonės raštai, o sesutės Austėja ir Augustė Šatkauskaitės pradėjo ruoštis sekančiam konkursui.


2017 11 02

 Rajono bibliotekų adresai, ir kita informacija...


Skaityti daugiau...

2017 11 01

Nepabūgę vėjuotai lietingo oro, kalvariškiai spalio 30 d. popietę rinkosi į šiltą Žemaičių Kalvarijos V. Mačernio biblioteką, nes čia kalvariškis dailininkas, mokytojas Nilas Budžinskis pristatė Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos mokinių piešinių parodą  „Prisilietimai“. Susirinkusiems Nilas papasakojo apie šią dailės mokyklą, jos mokinių pasiekimus, savo darbo specifiką mokant vaikus piešti, kurti, įdomiai pristatė eksponuojamus darbus. Prie arbatos puodelio toliau vyko diskusijos apie meną, dailę, gyvenimą ir kūrybą. Paroda puoš biblioteką iki lapkričio 25 d., maloniai kviečiame apsilankyti.


2017 10 29

Spalio 29 d. Grumbliuose sužibo įspūdingi žibintai iš moliūgų, kurių šiais metais net 52. Į žibintų šventės organizavimą aktyviai įsitraukė biblioteka, mokykla, kultūros skyrius, moterų klubas „Vaivorykštė“ ir kaimo bendruomenė.