2024 02 20

Taip prasidėjo pamoka Liepijų mokykloje, Platelių skyriuje, informatikos kabinete. Atsakymas - tikra šarada: antrojo mėnesio, antrosios savaitės, antrąją dieną daugelyje pasaulio valstybių švenčiama Saugesnio interneto diena. Lietuvoje ši diena minima jau 21 kartą. 2024 metų tema - skaitmeninės higienos svarba šiandienos pasaulyje. Į šią akciją aktyviai įsijungė ir Platelių miestelio biblioteka. Visą savaitę vyresnioji bibliotekininkė A. Vilienė skleidė žinias, kaip būti saugiems internete. Moksleiviams (6-10 klasėms), skirtingomis saugaus interneto temomis, buvo pravestos trys pamokos. Peržiūrėta ir aptarta projekto NK-DOKU filmo „Tiktok boom“ ištrauka.

  

Skaityti daugiau...

2023 11 22

Šiltas, nuoširdus ir įdomus lapkričio 10-osios vakaras Platelių dvaro svirne. Susitikti su aktoriumi, rašytoju, dainų kūrėju, piligrimu Juozu Gaižausku atvyko ne tik plateliškiai, bet ir gerbėjai iš kitų rajonų. Iš populiarių televizijos laidų, spektaklių ir knygų gerai pažįstamas aktorius atvažiuodamas pažadėjo: „Bus gerai!” O buvo, geriau, nei gerai!

Per kelerius metus J. Gaižauskas išleido penkias knygas, iš jų trys - įkvėptos piligrimystės. Tai pritraukė ne tik tūkstančius gerbėjų, bet ir paskatino skaitytojus išbandyti jėgas žygiuose. Įveikęs 800 kilometrų Šv. Jokūbo piligriminį kelią, 2020 m aktorius pristatė savo pirmąją knygą „Dievas su šlepetėmis“. Tai atviras ir nuoširdus pasakojimas apie kelionėje patirtus išbandymus ir atradimus. Antroji mistinė knyga „Tigras, glostantis pėdas“ nukelia skaitytoją į Astūrijos kalnus, Afrikos dykynes ir Islandijos ledynus. Knygoje „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“ autoriaus poetiškai kalbasi su Vytautu Mačerniu. O sergantis tėvelis įkvėpė parašyti knygą „Pasibaidęs Dievo žirgas“ apie meilę, tikėjimą, pasiklydusią atmintį ir viltį.
Plateliuose buvo pristatyta naujausia knyga „Antarktidos indėnai“ – gydanti sužeistą sielą. Pasak rašytojo, „Antarktidos indėnai neklausia, kiek tau metų, jie nori žinoti, kiek vaiko yra tavyje...“ Knyga vienodai tinka tiek vaikui, tiek suaugusiems, vis dar tikintiems pasakomis.

Skaityti daugiau...

2023 11 22

Jei jūs žiūrite TV tikriausiai prisimenate serialą „Giminės“. Tai yra pirmasis nepriklausomos Lietuvos serialas, kuris pasirodė 1993 metais. Šepučių giminės istorija, jų gyvenimai ir likimai, meilės ir konfliktų situacijos vertė žiūrovus juoktis ir verkti, džiaugtis ir liūdėti, susižavėti ir pykti. Serialas atspindėjo to laikmečio Lietuvą ir buvo tarsi Lietuvos giminės istorija.

Bet ar žinote, kaip gimė serialas? Kas buvo jo personažų ir situacijų kūrėjai? Kaip buvo atrenkami artistai, ieškoma finansavimo? Jei ne, tai jums reikia perskaityti knygą „Giminės. Taip jie jas kūrė“, kurią parašė Bronius Bušma. Jis yra rašytojas ir scenaristas, kuris buvo pagrindinis serialo „Giminės“ kūrėjas. Kartu su režisieriumi Sauliumi Vosyliumi, stengėsi, kad serialas būtų įdomus ir prasmingas.

Skaityti daugiau...

2023 11 10

„Miško burtai“- tai teatralizuotas nemokamas festivalis vaikams gamtoje. Jį organizuoja Baltijos aplinkos forumas su gausybe pagalbininkų ir rėmėjų. Šiemet jau penktą kartą iš visos Lietuvos vaikučiai su tėveliais rinkosi Žemaitijos Nacionaliniame parke.

... po audringos vėjuotos nakties (spėju, visi dalyviai miegojo neramiai...) išaušo festivalio rytas. Atvykom į nurodytą vietą ir VAJEEE, mums skirtą palapinę nusinešė ir „sudorojo“ vėjas! Va tada prasidėjo tikras iššūkis! Kur, kaip, ką darom? Rankos svyra - rankos kyla... Nepasidavėm!

Skaityti daugiau...