2020 05 26

Research on Creative, Innovative and Sustainable Practices to get adults (back) in touch with heritage („Kūrybiniai, novatoriški ir tvarūs praktiniai tyrimai padėsiantys besimokantiems suaugusiesiems iš naujo atrasti kultūros paveldą“)

Programa Strateginė partnerystė KA2 - Bendradarbiavimas siekiant naujovių ir gerosios patirties mainai. KA227 - kūrybiškumo partnerystė (suaugusiųjų švietimas).

Projekto vertė 69.480,00 EUR.

Projekto trukmė 2021.03.01 – 2022.02.28.

Projekto partneriai:

Projekto koordinatorius Quiosq - ne pelno siekianti asociacija įsikūrusi Amsterdame, Nyderlanduose. Asociacijos misija yra šviesti visuomenę apie kultūros paveldo svarbą ir jo puoselėjimą.
Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Plungė, Lietuva
Graikų kultūros institutas. Atėnai, Graikija.
VisMedNet jaunimo ir suaugusiųjų besimokančių asociacija. Valeta, Malta.
EduVita nevyriausybinė organizacija (suaugusių šveitimas). Lečė, Italija.
Inholland taikomųjų mokslų universitetas. Haga, Nyderlandai.
Covid-19 virusas ir pandemija pakeitė beveik visų kultūros paveldo įstaigų gyvenimą. Muziejų, galerijų, archyvų ir bibliotekų lankytojų skaičius ženkliai sumažėjo. Pastebėta, kad po pirmosios pandemijos bangos, panaikinus apribojimus, lankytojai neskubėjo grįžti į pamėgtas įstaigas. Siekdamos išlaikyti vartotojus institucijos persikėlė į virtualią erdvę, tačiau gaila, kad ne visi vartotojai turi galimybes „vartoti“ virtualias paslaugas.
Projektu siekiama dalintis gerąja/blogąja patirtimi tarp skirtingų kultūros paveldo institucijų, kurios pandemijos laikotarpių didžiąją dalį savo veiklų yra perkėlusios į virtualią erdvę. Taip pat bus tiriama partnerių šalių kultūros paveldo prieinamumo situacija, teikiami siūlymai ir mokymai dėl efektyvesnių ir tvaresnių paslaugų teikimo. Taip pat bus teikiami siūlymai, kaip kultūros paveldo įstaigų paslaugas padaryti prieinamesnėmis mažiau įgūdžių arba ribotus ekonominius išteklius turintiems asmenimis.


2020 04 09

 „We are all together to raise awarness of cultural heritage“. Pateikta Erasmus+ strateginės partnerystės paraiška. Projekto koordinatorius – Plungės r. Savivaldybės viešoji biblioteka.  Projekto partneriai: MERIG – daugiafunkcinis Europos tyrimų institutas (Austrija), ICARUS – tyrimų ir archyvų centras (Kroatija), EGInA – socialinių ir skaitmenininių inovacijų srities konsultacijų ir mokymų centras (Italija), Olmedo miesto suaugusiųjų švietimo centras (Ispanija),  Amsterdamo menų akademija (Olandija).  Projekto tikslas – skatinti keitimąsi gerąja patirtimi, sukurti metodinę medžiagą, kuri padėtų atskirti keturias kultūros paveldo rūšis ir išmokytų efektyviai viešinti kultūros paveldą Europos kontekste, sukurti skaitmeninę platformą, skirtą mokytis Europos kultūros paveldo viešinimo. Projekto įgyvendinamas 2020 m. gruodį - 2022 m. gegužę. Projekto biudžetas - 173020,00 eur.  

waat


2020 04 09

HE.CO HEritage Valorization for small local COmmunities (HE.CO – „Paveldo“ valorizacija mažoms vietos bendruomenėms). Projektas finansuojamas iš Erasmus+ programos lėšų, projekto koordinatorius – Italijos nuolatinio mokymo centras Romoje. Projektu siekiama skatinti keitimąsi gerąja patirtimi ir naujų metodologijų plėtrą per informacines ir komunikacines technologijas (ICT), kurios stiprina vietos kultūros paveldą skirtingų Europos valstybių kontekste. 2019 m. vyko trys tarptautiniai partnerių susitikimai Romoje, Plungėje ir Amsterdame.  2020 m. vasarį – partnerių susitikimas Maltoje. Projekto vertė – 14 190 Eur.


2020 04 09

EIFL (elekctronic innovation for libraries). Viešoji biblioteka nominuota EIFL pasaulio viešųjų bibliotekų inovacijų apdovanojimui už projektą „Plungės Išmanusis Parkas“. Paskelbti trys 2017 metų laureatai: Argetinos Lopes Tristao viešoji biblioteka Brazilijoje, Butuano miesto biblioteka Filipinuose ir Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka Lietuvoje. Apdovanojimas Plungės r. sav. viešajai bibliotekai paskirtas už virtualią pažintinę programą „Plungės Išmanusis Parkas“, kaip reikšmingą indėlį mobilių išmaniųjų priemonių pagalba atveriant ir pristatant bendruomenei reikšmingą kultūros paveldą bei žaliąsias miesto erdves. Apdovanojimo vertė – 1000 eur.

– Pradėtas įgyvendinti asociacijos „Viešieji interneto prieigos taškai“ projektas „Senjorai ir skaitmeninės technologijos“. Atlikus apklausas, buvo sukurta metodinė medžiaga, skirta senjorų mokymui dirbti su planšetiniais kompiuteriais. Projektas baigtas įgyvendinti 2018 m. gegužės mėn.