"8-oji Vilniaus tarptautinė dailininko knygos trienalė 2018" vis dar Plungėje! Nepraleiskite progos tai pamatyti!

Bibliotekoje eksponuojama įdomi meno paroda - "8-oji Vilniaus tarptautinė dailininko klnygos trienalė" tema - "Memento mori". Už unikalią progą pamatyti plačiai po pasaulį keliaujančią parodą esame dėkingi parodos iniciatoriui, kuratoriui dailininkui profesoriui Kęstučiui Vasiliūnui ir dailininkei, keletos parodoje eksponuojamų darbų autorei Robertai Vaigeltaitei-Vasiliūnienei.

Parodą Viešosios bibliotekos Bokšto salėje galite aplankyti iki liepos 16 d. (bibliotekos darbo valandomis).


„8-oji Vilniaus tarptautinė dailininko knygos trienalė 2018“ jau eksponuota Leipcigo knygų mugėje Vokietijoje, knygos meno festivalyje „Urbino e le Città del Libro“ Urbine, Italijoje, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje, galerijoje „SG“ Venecijoje ir „Museo Leone“ Verčelyje, Italijoje. Po parodos Plungėje bus eksponuojama „Evanston Art Center“ ir „Reed Library of the State University of New York at Fredonia“ JAV.

„8-oji Vilniaus tarptautinė dailininko knygos trienalė 2018“ yra tęstinis tarptautinis edukacinis projektas. Šio projekto parodos yra tarp svarbiausių „dailininko knygos“ parodų ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Trienalė aktuali jos dalyviams ir žiūrovams dėl kelių priežasčių – pirmiausia dėl labai aukštos eksponatų kokybės, taip pat dėl augančio visuotinio susidomėjimo „dailininko knyga“ kaip tarpdisciplininiu menu.
„Dailininko knyga“ – tai idėjos įkūnijimas ir konceptualiu, ir amato lygmeniu. „Dailininko knygos trienalė“ yra idėjų bankas grafiniams dizaineriams, knygų įrišėjams, tipografams, konceptualaus ir instaliatyvaus meno kūrėjams, dėstytojams ir studentams. Tai unikalus nekomercinis projektas, kuriame taikoma griežta kūrinių atranka, sulaukiantis daug dėmesio ir iš menininkų, ir iš muziejų, galerijų ar universitetų.
Per 21 trienalės veiklos metus „dailininko knygos“ buvo eksponuotos ne tik Vilniuje, bet ir Leipcige, Frankfurte, Hamburge, Rheine (Vokietijoje), Lilyje (Prancūzijoje), Silkeborge (Danijoje), Venecijoje, Verčelyje (Italijoje), Seule (Pietų Korėjoje), Halmstade (Švedijoje), Zalcburge (Austrijoje). Į trienalės parodas buvo atrinkti 838 menininkai iš 65 šalių.
„8-oji Vilniaus tarptautinė dailininko knygos trienalė 2018“ jau buvo eksponuota Leipcigo knygų mugėje Vokietijoje, knygos meno festivalyje „Urbino e le Città del Libro“ Urbine, Italijoje, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje, galerijoje „SG“ Venecijoje ir „Museo Leone“ Verčelyje, Italijoje.  Po parodos Plungėje, 8-oji tarptautinė dailininko knygos trienalė bus eksponuojama „Evanston Art Center“ ir „Reed Library of the State University of New York at Fredonia“ JAV.
Tarptautinis žiuri pagrindinį prizą skyrė menininkei iš Čilės Magdalenai Cordero Echeverriai.
„Tarptautinės dailininko knygos trienalės“ periodiškai organizuojamos nuo 1997 metų. Skirtingos ir provokacinės trienalės temos skatina menininkus neapsiriboti individualiais išgyvenimais ir nuotaikomis ir, atmetus „gražios“ knygos sampratą (ir net jos paiešką) kaip snobišką ir komercinę, konceptualiai apmąstyti temą. Knyga kaip slapčiausia menininko fantazija, kaip neparašyta poema ar nesukurtas filmas, knyga-objektas priešpriešinama funkcionaliai, iliustruotai, gražiai įrištai ir ant gero popieriaus atspausdintai knygai. „Dailininko knygose“ nerasime įprasto informatyvaus teksto ir paveikslėlių. Jos pačios savo pavidalu byloja apie menininką ir mus supantį pasaulį. Jos kalba mums keisčiausiomis formomis ir meninėmis priemonėmis, laike ir uždarai atviroje erdvėje.
Parodos tema – „Memento Mori“ – turėjo paskatinti menininkus susimąstyti ne apie artėjančią mirtį, kuri medžiaginėje plotmėje neišvengiama, bet apie gyvenimą. Apie žmogų, kuris yra nemirtingas, kuriam žemiškas „miegas“ yra tiktai atvertos durys į amžinybę, į amžiną gyvenimą Džiaugsme. Kuriam net sunki mirtis ar prievartinė žūtis, baisiausias teroro aktas gali tapti kankinystės ir šventumo keliu į dangų. Tačiau kiek daug yra tokių, kurie „jau dabar yra mirę“ savo noru, nors ir vaikšto tarp mūsų lyg gyvieji. Tai ko jie dar vis bijo? Ko jie klykia ir verkia, bėga ir skundžiasi dėl aplink juos šmėžuojančios mirties, jeigu jie patys yra mirties vaikai? Nuo ko jie bėga? Nuo nebūties, nes tik šis trumpalaikis gyvenimas jiems yra būtis? O kas gi tokio gąsdinančio nebūtyje, jeigu joje (už jos?) nėra Amžinybės su palaima arba amžina kančia? Juk kiekvienas „gaus tai, kuo tikėjo“. Ar turi prasmę tas bėgimas nuo mirties, jeigu jis laikinai ir įmanomas, prailginant savo egzistenciją viena kita diena, jeigu vis tiek judi į nebūtį nuo pat gimimo akimirkos? Tad nebūkime mirusieji, einantys į tamsų kapą. Būkime šviesos vaikai, laukiantys amžinojo Džiaugsmo.

Projekto organizatorius: Bokartas
Kuratorius: Kęstutis Vasiliūnas
Partneris: Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Pagrindinis projekto rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba