Biblioteka – Platelių miestelio šventės sūkuryje

Kasmet prieš Šv. Petro ir Pauliaus atlaidus plateliškiai švenčia miestelio šventę. Šiemet, ne tik su puokštėmis , bet pirmą kartą su edukacinėmis - patirtinėmis veiklomis, į šventę įsiliejo ir Platelių miestelio biblioteka.
Gražus oras, nuostabi vieta, gaivinantis ežeras pritraukė daug svečių. Tad bibliotekos komandai teko paplušėti iš peties. Ne tik vaikai domėjosi siūlomomis užduotimis ir užsiėmimais, bet ir suaugusieji būreliais traukė žiūrėti, kas čia vyksta. Paraginti mielai išbandė bibliotekos siūlomas veiklas: mankštino akis, vartė iliuzijų žurnalus, pirštais „skaitė“ neregiams skirtas knygas, tikrinosi žemaitiškų žodžių žinias ar tiesiog ramiai pasinėrė į terapinių mandalų spalvinimą. Bibliotekininkei Aušrai Vilienei talkino savanoriai Ugnė ir Dovydas bei „MokoMes“ atstovė Eglė. Jaunimas pasiskirstė veiklas su vaikais. Vieni darė skirtukus, kiti – drugelius, o norintys judesio lakstė po pievas rinkdami užduočių atsakymus, žaidė. Veiklos užteko visiems. Savanoriams tai buvo puiki praktika ruošiantis ateičiai. O atlikusių užduotis vaikų laukė šalta ir saldi staigmena - ledai. Jais edukacijų dalyvius pradžiugino miestelio seniūnas Robertas Šimkus (rėmėjas AB „Klaipėdos pienas“).
Skambant šventinei muzikai, vaikų ir smalsių suaugusiųjų apsuptyje vakaras pralėkė nepastebimai greitai. Pirmas kartas, kaip pirmas blynas, pavyko — neprisvilo. Dar keletas porų rankų, akių ir kojų tikrai būtų pravertę... Pavargusi, bet laiminga, įgijusi naujų patirčių ir pilna minčių bibliotekos komanda atsisveikino iki kito karto. Laukiame užsukant į Platelių biblioteką! Gražios vasaros!

                                                                                                                   

                                               Vyresn. bibliotekininkė A. Vilienė