Kviečia aukščiausios kokybės literatūros renginiai

Juozaitis svetainei

Mielieji plungiškiai ir tolimesni mūsų bibliotekos draugai ir bičiuliai,
kaip greitai bėga laikas, ypač šis gražus saulėtas ir bibliotekai ypatingas, kupinas išskirtinių, įsimintinų, nepaprastai jautrių ir nuoširdžių literatūrinių susitikimų ruduo!
Šįsyk kviečiame jau į trečią bibliotekos vykdomo projekto „Literatūriniai susitikimai Plungės viešojoje bibliotekoje“ renginį. Vėlgi išskirtinį – išskirtinį svečiais, tema, formatu.
Šį penktadienį, spalio 7 d., 17.00 val. kviečiame susitikti su gerbiamais Arvydu Juozaičiu ir Virginija Kochanskyte, pristatysiančiais knygą „Kauno saulė“.

„Kauno saulė“ yra miesto epo, „karo ir taikos“ knyga. Rašiau ją ieškodamas naujosios Lietuvos valstybės šaknies, liesdamas tą šaknį. Dabartinės Lietuvos istorija tėra šimto metų, bet kokia nuostabi! Kaip ir kiekviena lemtinga istorija, ji reikalauja tiesaus žvilgsnio ir žodžio. Troškau pamatyti, išgirsti ir aprašyti valstybės stebuklą, pajusti valstybę auginantį miestą. Taip jau yra, kad nūdienos Lietuva gimė Kaune, tad Kaunas – šios istorijos herojus. Miestas, išplėšęs tautą iš nebūties, vertas karo ir taikos epo“, - taip savo knygą apibūdina autorius.
Arvydas Juozaitis - filosofas, rašytojas, publicistas, politinis ir visuomenės veikėjas, humanitarinių mokslų daktaras, rašytojas. Parašė ne vieną dešimtį knygų. Sukūrė istorinę ir literatūrinę „Baltijos trilogiją“: „Karalių miestas be karalių“ (I. Simonaitytės premija), „Ryga – niekieno civilizacija“ (Baltijos asamblėjos premija), „Klaipėda – Mėmelio paslaptis“.
Vakarą veda Virginija Kochanskytė – aktorė, režisierė, Klaipėdos universiteto docentė, lietuviško žodžio puoselėtoja ir skleidėja.
Tikimės nuostabaus vakaro ir Jūsų visų dėmesio.
Nuoširdžiai laukiame!