Tarptautiniai projektai 2021

Research on Creative, Innovative and Sustainable Practices to get adults (back) in touch with heritage („Kūrybiniai, novatoriški ir tvarūs praktiniai tyrimai padėsiantys besimokantiems suaugusiesiems iš naujo atrasti kultūros paveldą“)

Programa Strateginė partnerystė KA2 - Bendradarbiavimas siekiant naujovių ir gerosios patirties mainai. KA227 - kūrybiškumo partnerystė (suaugusiųjų švietimas).

Projekto vertė 69.480,00 EUR.

Projekto trukmė 2021.03.01 – 2022.02.28.

Projekto partneriai:

Projekto koordinatorius Quiosq - ne pelno siekianti asociacija įsikūrusi Amsterdame, Nyderlanduose. Asociacijos misija yra šviesti visuomenę apie kultūros paveldo svarbą ir jo puoselėjimą.
Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Plungė, Lietuva
Graikų kultūros institutas. Atėnai, Graikija.
VisMedNet jaunimo ir suaugusiųjų besimokančių asociacija. Valeta, Malta.
EduVita nevyriausybinė organizacija (suaugusių šveitimas). Lečė, Italija.
Inholland taikomųjų mokslų universitetas. Haga, Nyderlandai.
Covid-19 virusas ir pandemija pakeitė beveik visų kultūros paveldo įstaigų gyvenimą. Muziejų, galerijų, archyvų ir bibliotekų lankytojų skaičius ženkliai sumažėjo. Pastebėta, kad po pirmosios pandemijos bangos, panaikinus apribojimus, lankytojai neskubėjo grįžti į pamėgtas įstaigas. Siekdamos išlaikyti vartotojus institucijos persikėlė į virtualią erdvę, tačiau gaila, kad ne visi vartotojai turi galimybes „vartoti“ virtualias paslaugas.
Projektu siekiama dalintis gerąja/blogąja patirtimi tarp skirtingų kultūros paveldo institucijų, kurios pandemijos laikotarpių didžiąją dalį savo veiklų yra perkėlusios į virtualią erdvę. Taip pat bus tiriama partnerių šalių kultūros paveldo prieinamumo situacija, teikiami siūlymai ir mokymai dėl efektyvesnių ir tvaresnių paslaugų teikimo. Taip pat bus teikiami siūlymai, kaip kultūros paveldo įstaigų paslaugas padaryti prieinamesnėmis mažiau įgūdžių arba ribotus ekonominius išteklius turintiems asmenimis.