Mokymai

Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos struktūrinių teritorinių padalinių darbuotojų kūrybinių kompetencijų stiprinimo mokymai


      2022 m. gegužės 10-11 d. Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks struktūrinių teritorinių padalinių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo mokymai. Mokymų tikslas – gerinti Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos struktūrinių teritorinių padalinių darbuotojų kūrybines kompetencijas ir skatinti jų kūrybišką bei inovatyvų mąstymą planuojant veiklas bei ieškant skirtingų finansinių galimybių joms organizuoti.
      Viešosios bibliotekos tampa vis vertingesnės ir reikalingesnės bendruomenės nariams, o jų paslaugų spektras auga ir plečiasi. Didėjant ir įvairėjant aplinkos informacijos srautams, kintant socialinei, kultūrinei ir ekonominei aplinkai bei keičiantis visuomenės poreikiams ir pačios visuomenės mentalitetui, keistis ir naujų raiškos ir įstaigos veiklų finansavimo formų turi ieškoti ir bibliotekos. Dėl to būtina nuolat atnaujinti ir stiprinti vis su naujais iššūkiais susiduriančių bibliotekų ir bibliotekininkų kompetencijas veiklų organizavimo, idėjų generavimo bei sutelktinio finansavimo galimybių paieškose.
      Anksčiau vykdyti panašaus pobūdžio seminarai, mokymai, išvažiuojamosios ir vietos konferencijos, buvo skirtos bibliotekininkų darbui su neįgaliaisiais gerinti, darbuotojų kompiuteriniam raštingumui, psichologiniam, meniniam, bendrakultūriniam ugdymui. Plungės viešosios bibliotekos-laikrodinės darbuotojai pastaruosius keletą metų teikia paraiškas ir koordinuoja arba būna partnere Erasmus+ programos tarptautiniuose projektuose, taip įgydami naujų kompetencijų, kurias panaudoja tiesioginiame darbe, taip pat kompetencijų įgyja bei tobulėja kasmet įgyvendinami Lietuvos kultūros tarybos finansuojamus projektus. Tuo tarpu struktūrinių padalinių (miestelių ir kaimų) bibliotekininkai dažniausiai organizuoja veiklas savo gyvenamosiose vietose, į veiklas įtraukdami vietos gyventojus ir neteikia paraiškų į programas finansavimui gauti. Dėl to miestelių ir kaimų bibliotekininkams ypač aktualios sutelktinio finansavimo galimybės, kad būtų galima organizuoti veiklas, į kurias būtų įtraukiami vietos kolektyvai, mėgėjų meno grupės, skatinamos kūrybinės iniciatyvos, bendradarbiavimas tarp skirtingų miestelių ir sveika konkurencija.
      Organizuojant mokymus siekiama, kad miestelių ir kaimų bibliotekininkai ieškotų kuo įvairesnių, kūrybiškesnių, inovatyvesnių idėjų, jų įgyvendinimo būdų ir formų bei skirtingų galimybių jas finansuoti. Mokymai darbuotojams susidės iš dviejų dalių. Pirmoji mokymų diena bus skirta kūrybiškų ir inovatyvių idėjų generavimui. Bibliotekos darbuotojai dirbdami komandose ieškos kūrybiškų, inovatyvių ir visos komandos narius vienijančių idėjų, kurios galėtų būti įgyvendintos savo bendruomenėse rajono miesteliuose ir kaimuose. Antrąją mokymų dieną darbuotojai gilins žinias apie sutelktinį finansavimą, sužinos apie sutelktinio finansavimo platformas bei galimybes bibliotekai rasti finansavimą jas pasitelkus. Mokymus ves lektorė Gabija Bakutytė, UAB „Gluk media“ įmonės kūrybininkė, savo veikloje taikanti sutelktinio finansavimo modelius ir turinti didelę patirtį renginių planavimo, lėšų rinkimo, didelių grupių organizavimo, seminarų vedimo ir koordinavimo srityse. Neabejojame, kad mokymai paskatins kūrybinių raiškų įvairovę ir mokymų metu sugeneruotos idėjos bus įgyvendintos bibliotekos darbuotojų gyvenamose vietose, o į veiklas vėliau įsitrauks ir rajono bendruomenių gyventojai, kolektyvai, menininkai.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybės administracija.


LTK Logotipas       savivaldybe  logo biblioteka