Gegrėnams – 765 paminėjimas ir protmūšio kovos

Jubiliejus – įspūdingas, ne kiekvienas kaimas gali tokiu pasididžiuoti ir nedaug Lietuvoje yra kaimų, galinčių pasigirti tokia sena ir turtinga istorija. Šiai progai bibliotekoje  parengtos dvi parodos: viena ,,Akimirkos iš mūsų gyvenimo‘‘, tai senų nuotraukų ir spaudinių, kuriuose minimi Gegrėnai, ir kita ,,Koks gražus tavo veidas, gimtine“, keturių merginų ir moterų : Lauros Paulauskytės, Raimondos Stonkutės, Daivos Raudienės ir Editos Vaitelienės fotonuotraukų paroda, kuriuose užfiksuoti mūsų kaimo gamtos vaizdeliai. Minint  šį gražų   jubiliejų pas mus svečiavosi  Žemaičių Kalvarijos seniūnijos seniūnas Liudas Gricius ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos geografijos mokytojas, ir jau ilgametis ,,Gardų „ bendruomenės pirmininkas Bronius Kleinauskas.  O susirinkusių  gyventojų gausa, rodė, kad jie  neabejingi savo kaimo istorijai. Tardamas sveikinimo žodį, seniūnas L. Gricius pasidžiaugė, kad biblioteka organizuoja  puikius renginius, kuriuose niekada netrūksta žiūrovų ir už tai padėkojo bibliotekininkei.

B. Kleinauskas mums ne tik  priminė  mūsų kaimo istoriją, bet išgirdome ir naujų, mums dar nežinomų faktų apie Gegrėnus. Paskui sekė protmūšio kovos, kuriose dalyvavo  trys komandos. Žaidimą sudarė du turai po dešimt klausimų. Pirmame ture buvo pateikiami klausimai apie Gegrėnus, antrame - apie Žemaitiją. Komandos aktyviai dalyvavo žaidime ir puikiai atsakinėjo į klausimus. Žiūrovai tai pat nebuvo pamiršti – klausimų buvo pateikta ir jiems, į kuriuos jie teisingai atsakė ir už tai gavo prizų. Renginio metu, šiam vakarui susikūręs ir simboliškai pasivadinęs  ,,Sosiedėmis‘‘ pasivadinęs jungtinis moterų ansamblis atliko  pačių sukurtas dvi dainas apie Gegrėnus. Bibliotekininkė Dalytė visiems  dėkojo už aktyvų dalyvavimą ir pagalbą rengiant šį renginį ir pakvietė pasižiūrėti Narvaišių kaimo bendruomenės mėgėjų dramos būrelio pasirodymą – Edmundo Untulio komediją ,,Čerauninkės eksperiments‘‘. Po renginio visi skubėjo apžiūrėti bibliotekoje veikiančias parodas, dalijosi įspūdžiais ir prisiminimais.