2021 04 29

Šiandien startuoja „Erasmus+“ tarptautinės partnerystės projekto „Kūrybiniai, novatoriški ir tvarūs praktiniai tyrimai padėsiantys besimokantiems suaugusiesiems iš naujo atrasti kultūros paveldą“ dviejų dienų mokymai . Projekto partnerių šalys : Graikija, Nyderlandai, Malta, Italija ir Lietuva. Projektu siekiama dalintis gerąja/blogąja patirtimi tarp skirtingų kultūros paveldo institucijų, kurios pandemijos laikotarpiu didžiąją dalį savo veiklų yra perkėlusios į virtualią erdvę bei tiriama partnerių šalių kultūros paveldo prieinamumo situacija, teikiami siūlymai ir mokymai dėl efektyvesnių ir tvaresnių paslaugų teikimo. O labiausiai sieksime ir teiksime pasiūlymus kaip kultūros paveldo įstaigų paslaugas padaryti prieinamesnėmis mažiau įgūdžių arba ribotus ekonominius išteklius turintiems asmenimis.
Šių mokymu metu visos partnerių šalys apžvelgs ir pristatys savo šalių kultūros paveldo įstaigų situaciją, susiklosčiusią pandemijos metu, o projekto koordinatoriai apžvelgs situaciją Europoje. Taip pat partneriai pasidalins gerosios patirties pavyzdžiais, kaip kultūros paveldo įstaigos pritaikė savo veiklas pandemijos metu.

Skaityti daugiau...

2021 02 01

Direktorė

Direktorė

Violeta Skierienė

Parko g. 7

Tel. (8~448) 72373

mob.: +370 698 11994

Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

 pavaduot svet
Direktoriaus pavaduotoja

Uršulė Padagienė

Parko g.7

mob.: +370 624 34806

Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.


 
Administratorė

Raimonda Budrytė

Parko g. 7

Tel. (8~448) 71303

Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.  Ūkio dalies vedėja

Nijolė Stuopelienė

Parko g.7

Tel.: (8~448) 71304

2020 10 30

 biblioteka visiems

Nuo 2020 m. lapkričio mėn. Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus, nepaisant mūsų skirtumų ir įvairumo bei simbolizuoja bibliotekų ketinimą didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją. Pirmasis žingsnis jau padarytas – bibliotekose vieningai taikomi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos Autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams.

Konsultuojantis su specialistais, kūrybinių industrijų atstovais, tėvais, auginančiais ASS ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turinčius vaikus, Lietuvos viešosioms bibliotekoms buvo parengtos ir įdiegtos priemonės, palengvinančios šių žmonių lankymąsi bibliotekose.


Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos lankytojams esame paruošę:
 

Socialinę istoriją, kuri padės Jums, dar prieš atvykstant į biblioteką, susipažinti su jos erdvėmis, taisyklėmis, darbuotojais, kurie Jus čia pasitiks.

Bibliotekos socialinė istorija
 

Norime, kad bibliotekoje jaustumėtės saugiai, todėl galite susipažinti su socialiniu plakatu, kuriame rasite Jus aptarnaujančių darbuotojų nuotraukas, trumpus prisistatymus – Jums apsilankius bibliotekoje vieni kitus jau žinosime ir laisviau bendrausime.
Socialinis plakatas.

Bendradarbiaujant su ASS specialistais, kalbos ir komunikacijos sutrikimų  turinčių vaikų šeimomis bibliotekos lankytojams parengtas pažintinis vaizdo filmas, kuriame kviečiame susipažinti su patarimais, kaip derėtų elgtis vienu ar kitu atveju, į ką vertėtų atkreipti dėmesį komunikuojant su ASS ir kalbos ir komunikacijos sutrikimų  turinčiais asmenimis – tiek vaikais, tiek suaugusiaisiais.
Biblioteka visiems: išlaisvinti herojai

Jeigu Jūsų lydimą vaiką ar paauglį neįprastoje jam erdvėje ištiktų sensorinis ar panikos priepuolis, Jums padės bibliotekoje esantis „sensorinio gesintuvo“ rinkinys, kuriame rasite įvairių sensorinių daiktų ir priemonių, padėsiančių greičiau nusiraminti.

gesintuvas

Projektą „Autizmo spektro ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems asmenims draugiškų bibliotekų tinklo diegimas“ finansuoja LR kultūros ministerija.

Projekto vykdytoja – Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacija.

Projekto partneriai: Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“, asociacija „Šiaulių lietaus vaikai“.

Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.2020 09 12

Mieli mūsų lankytojai, kviečiame ir jus prisijungti prie organizuojamų jau tradicinių senjorų dienų internete. Mielai pakviestume Jus į biblioteką kartu stebėti interneto transliacijų, tačiau, esant sudėtingai situacijai mūsų rajone (dėl COVID-19) siūlome Jums tikrai įdomias transliacijas stebėti namuose. Tam yra puikios galimybės...
Pirmoji mūsų virtualaus susitikimo tema - e. sveikata. Stebėkime transliaciją jau pirmadienį - spalio 19 d. 11 val.

Daugiau informacijos ir transliacijos temų aprašymus rasite  ???? https://bit.ly/2GuZJVg